Menu Zamknij

Wiertarko-wkrętarka – na co zwrócić uwagę przy zakupie

wkrętarka DeWalt

Wiertarko-wkrętarka jest narzędziem coraz częściej niezastąpionym czy przy remoncie czy w warsztacie. Szeroki wachlarz maszyn, może zawrócić w głowie. Na co konkretnie zwrócić uwagę przy zakupie? Dowiesz się tego w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Podchodząc do zakupu w pierwszej kolejności trzeba ustalić jakie zastosowanie ma spełniać wkrętarka. Bardzo często spotykamy się z klientami, dla których podstawowym warunkiem jest moc, co nie zawsze przekłada się na dobór odpowiedniej maszyny pod wykonywane prace. Najmocniejsze modele z racji wagi i gabarytów nie będą sprawdzać się dobrze przy pracy z suchą zabudową, skręcaniu mebli czy drobnych pracach montażowych. Z kolei mniejsze modele nie nadadzą się do prac ciesielskich, wiercenia czy gwintowania.

To samo tyczy się baterii i ich pojemności. Duże nie zawsze znaczy lepsze, za większą pojemnością idzie również większy ciężar, obecnie baterie litowo-jonowe są bardzo wydajne, musimy też zastanowić się czy będziemy rozbudowywać swoją bazę narzędziową o inne maszyny akumulatorowe, wtedy musimy sprecyzować, której marki chcemy się trzymać, wiąże się to również z zapoznaniem w temacie ofert producentów narzędzi akumulatorowych.

Parametry na które powinieneś zwrócić uwagę:
– Moc, wyrażona w momencie obrotowym (Nm) im większa, z tym większymi wkrętami maszyna jest w stanie sobie poradzić.
– Co mieści się w zestawie (ilość baterii, rodzaj walizki, dodatkowe akcesoria).
– Klasa napięciowa (im wyższa tym większe możliwości maszyny, obecnie najpopularniejszą klasą jest 18V).
– Opinie na temat poszczególnej maszyny.
– Opinie na temat producenta.

Pamiętaj, pochopny wybór zazwyczaj nie jest tym najlepszym. Czasami warto odłożyć trochę większą sumę lub kupić wkrętarkę w systemie ratalnym dla przykładu:

Wiertarka X – 32Nm, 2x2Ah, 2 lata gwarancji, bez walizki – ok500zł
Wiertarka Y – 65Nm, 2×1,5Ah, 3 lata gwarancji, walizka – ok700zł

Jak widać za 200zł różnicy można mieć maszynę praktycznie o raz mocniejszą z dłuższą gwarancją i od producenta cieszącego się lepszą renomą.

Sprawdź nasze promocje może znajdziesz coś dla siebie? http://narzedziowy.org/promocje/

Sprawdź obecne oferty najlepszych producentów:
Wkrętarki DeWalt
Wkrętarki Milwaukee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *