OŚWIETLENIE

2022-11-10 0 przez Admin

Niezależnie od tego czym się zajmujesz prawidłowe oświetlenie miejsca pracy jest niezwykle istotne.

Warunki oświetleniowe znacząco wpływają na komfort i efektywność wykonywanej pracy.

 

Jest wiele kryteriów na które należy zwrócić uwagę przy wybieraniu oświetlenia.

Warto więc poświęcić trochę więcej uwagi tak istotnemu zagadnieniu , by później nie żałować dokonanego zakupu. 🙂

 

Podstawowym zagadnieniem na które należy zwrócić uwagę jest wartość lumenów.

Lumen z definicji to jednostka strumienia świetlnego emitowanego przez źródło światła jakim jest m.in. oprawa LED. Im jego wartość jest wyższa, tym więcej energii jest przez nią wysyłane. Mówiąc prościej – lumeny oznaczają natężenie światła. 

Oddawanie barw – znacie na pewno sytuacje, w której patrzycie na coś i nie jesteście pewni jaki dany przedmiot ma kolor. A teraz pomyśl o sytuacji w której, np. masz podłączyć przewody w różnych kolorach ale nie jesteś w stanie określić czy dany przewód jest zielony, żółty czy pomarańczowy ? 

Dość istotne, prawda ?

Oddawanie barw wyrażane jest w wartości maksymalnej 100. Im wyższa wartość tym lepsza jakość oddawanych barw. W miejscach pracy nie można stosować lamp o niższej wartości niż 80. Istotna jest także barwa światła określana przez temperaturę barwową światła. Barwy dzielimy na ciepłe, pośrednie i chłodne.

 

Efektywność energetyczna – zgodnie z normą oświetlenie miejsca pracy nie powinno generować strat energii. Skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie oświetlenia LED, które zużywa znacznie mniej energii.

Wiesz już na co zwrócić uwagę, przejdźmy zatem do wyboru lampy.

A co możemy Wam zaproponować ?

Wybór oświetlenia osobistego oraz placu budowy jest ogromny. Nie jesteśmy stanie zaprezentować wam całej oferty jaką znajdziecie w naszym sklepie ale przedstawimy Wam trzech naszych faworytów z oferty Milwaukee.

LAMPA STREFOWA MILWAUKEE M18 TAL-0

Przede wszystkim „poręczna”, lekka (około 2,5kg z akumulatorem 5.0ah), łatwa w przenoszeniu dzięki swojemu rozmiarowi i wbudowanym uchwytom. Kompatybilna ze wszystkimi akumulatorami Milwaukee serii M18.

Posiada dwa tryby świetlne, Area ( do 2200 lumenów) i Flood ( do 1000 lumenów). Konstrukcja lampy pozwala użytkownikowi na wybór pomiędzy oświetleniem przestrzennym (360 °) a roboczym (90°) oraz trzema trybami świecenia. Technologia TRUEVIEW zapewnia prawdziwy kolor, równomierną wiązkę i efekt naturalnego światła, pozwala również kontrolować jego intensywność.

Lampa w poliwęglanowej, wzmacnianej obudowie chronią ją przed ciężkimi warunkami pracy.

Nie straszne jej uderzenia.

Wyposażona w samocentrujący hak, umożliwiający powieszenie lampy w dowolnym miejscu. Posiada również wskaźnik niskiego naładowania akumulatora.

Zastosowane wysokiej jakości diod LED, TRUEVIEW oraz akumulatorów REDLITHIUM powodują że lampa świeci jeszcze dłużej i jaśniej.

LAMPA STOJĄCA M18 HOSALC-0

Mocna, wytrzymała i stabilna. Strumień świetlny TRUEVIEW o mocy aż do 6000 lumenów. Zasilana za pomocą akumulatorów Milwaukee M18 lub z sieci. Trzy tryby świecenia – niski, średni i wysoki. Z akumulatorem 8.0Ah może pracować aż do 10 godzin w trybie niskim.

Posiada wbudowaną ładowarkę (przy zasilaniu lampy z sieci, możemy ładować w niej akumulatory). Dodatkowo posiada wejście USB do ładowania innych urządzeń – przydatne w miejscach gdzie podłączenie do prądu jest niemożliwe.

Trzy niezależnie regulowane, odporne na uderzenia głowice, które mogą być obracane o 180° w pionie i 240° poziomie. Teleskopowy maszt wysuwany od 1m do 2,2m – pozwoli na doskonałe oświetlenie miejsca pracy bez rzucania cienia.

Wytrzymała – odporna na kurz i rozbryzgi wody (klasa ochrony IP34), nisko położony środek ciężkości i odporne na uderzenia nylonowe nóżki.

Wskaźnik niskiego naładowania akumulatora – lampa poinformuje nas przerywanym strumieniem światła gdy akumulator jest bliski rozładowania.

MOBILNY MASZT OŚWIETLENIOWY MX FUEL MXF TL-601

Elektronarzędzia serii MX Fuel sprzedawane są tylko w drodze pokazu, ale mieliśmy okazję zobaczyć MXF TL-601 w „akcji”.

 

Możliwości, rozmiar i wytrzymałość masztu oświetleniowego naprawdę robią wrażenie.

Stosunkowo lekki w porównaniu do swoich rozmiarów. Waży niecałe 48kg, jego maksymalna wysokość to 3.1 metra i może wytrzymać wiatr o prędkości do 55km/h.

TRUEVIEW o wysokiej intensywności, o mocy 27000 lumenów (przy zasilaniu sieciowym) i 20000 lumenów przy zasilaniu akumulatorowym. Możliwość regulacji głowic w dowolnym kierunku. Napęd silnikowy umożliwia ustawienie masztu w niespełna 10 sekund. Posiada awaryjny system zwijania w przypadku rozładowania akumulatora.

Łatwy transport, nawet w najcięższych warunkach dzięki dwóm dużym kołom. Stabilność zapewnią wysokoudarowe soczewki poliwęglanowe, odporne na uderzenia. Szczelna skrzynia akumulatorowa zapewnia stałą ochronę przed niektórymi warunkami pogodowymi. 

Wbudowana ładowarka MX FUEL pozwala ładować akumulatory MX FUEL w trybie zasilania z sieci elektrycznej.

Maszt oświetleniowy wyposażony jest w funkcje ONE-KEY dzięki której możesz zarządzać swoimi urządzeniami z poziomu aplikacji. ONE-KEY umożliwia również zdalne zablokowanie i śledzenie maszyny.

Kategoria ochronna IP55 – zapewnia prawie całkowitą pyłoszczelność, należy natomiast unikać ulewnych deszczy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcji ONE-KEY ?